BAFTAS 2018 nominacions completes i llista de guanyadors | CAT.rickylefilm.com
L'esdeveniment

BAFTAS 2018 nominacions completes i llista de guanyadors

BAFTAS 2018 nominacions completes i llista de guanyadors

BAFTA 2018 van revelar guanyadors

Tres tanques a l'exterior Ebbing, Missouri netejat.

Va ser una gran nit en els 2018 BAFTA per tres tanques a l'exterior Ebbing, Missouri, llevant guanya a la Millor Pel·lícula, Millor Pel·lícula Britànica, Millor Guió Original i Millor Actor de Repartiment i Millor actriu principal per membres del repartiment Sam Rockwell i Frances McDormand.

Presentat per l'estrella Absolutely Fabulous Joanna Lumley, la nit també va veure una gran victòria per a l'actor britànic Daniel Kaluuya, guardonat com EE Rising Star pel seu paper a sortir.

Veure la llista completa dels guanyadors a continuació:

Millor Pel·lícula

Em crida pel teu nom
hora més fosca
Dunkerque
La Forma D'Aigua
Tres tanques a l'exterior Ebbing, Missouri - GUANYADOR

Excel·lent British Film

L'hora més fosca
La mort de Stalin
propi país de Déu
Lady Macbeth
Paddington 2
Tres tanques a l'exterior Ebbing, Missouri - guanyador

Millor director

Blade Runner 2049 - Denis Villeneuve
Em poso nom - Luca Guadagnino
Dunkerque - Christopher Nolan
La Forma D'Aigua - Guillermo Del Toro - GUANYADOR
Tres tanques a l'exterior Ebbing, Missouri - Martin McDonagh

Millor actriu principal

Annette Bening - estrelles de cinema no moren a Liverpool
Frances McDormand - Tres tanques a l'exterior Ebbing, Missouri - guanyador
Margot Robbie - I, Tonya
Sally Hawkins - La forma de l'aigua
Saoirse Ronan - Lady Bird

Millor actor principal

Daniel Day-Lewis - Phantom Passada
Daniel Kaluuya - surti
Gary Oldman - L'hora més fosca - GUANYADOR
Jamie Bell - estrelles de cinema no moren a Liverpool
Timothée Chalamet - em crida pel teu nom

Millor actriu de repartiment

Allison Janney - I, Tonya - GUANYADOR
Kristin Scott Thomas - L'hora més fosca
Laurie Metcalf - Lady Bird
Lesley Manville - Phantom Fil
Octavia Spencer - La Forma D'Aigua

Millor actor de repartiment

Christopher Plummer - Tots els diners del món
Hugh Grant - Paddington 2
Sam Rockwell - Tres tanques a l'exterior Ebbing, Missouri - GUANYADOR
Willem Dafoe - La Florida Projecte
Woody Harrelson - Tres tanques a l'exterior Ebbing, Missouri

Rising Star Award EE (votat pel públic)

Daniel Kaluuya - GUANYADOR
Florència Pugh
Josh O'Connor
Tessa Thompson
Timothée Chalamet

Debut d'un escriptor britànic, director o productor

El Ghoul
no sóc una bruixa - GUANYADOR
mandíbula
Unit de nosaltres
Lady Macbeth

La pel·lícula no en l'idioma anglès

Elle
Primer van matar al meu pare
a la criada - GUANYADOR
Loveless
El Venedor

Millor documental

Ciutat dels fantasmes
No sóc el seu Negre - GUANYADOR
Ícar
An Inconvenient Sequel
Jane

Millor pel·lícula d'animació

Coco - GUANYADOR
Estimar Vicente
La meva vida com un carbassó

Millor guió original

Surt
I, Tonya
Lady Bird
La Forma D'Aigua
Tres tanques a l'exterior Ebbing, Missouri - GUANYADOR

Millor guió adaptat

Em crida pel teu nom - GUANYADOR
la mort de Stalin
Film estrelles no morir al Liverpool
de Molly Joc
de Paddington 2

Millor música original

Blade Runner 2049 - Benjamin Wallfisch, Hans Zimmer
hora més fosca - Dario Marianelli
Dunkerque - Hans Zimmer
fantasma de rosca - Jonny Greenwood
La Forma D'Aigua - Alexandre Desplat - GUANYADOR

Millor Cinematografia

Blade Runner 2049 - Roger Deakins - GUANYADOR
hora més fosca - Bruno Delbonnel
Dunkerque - Hoyte van Hoytema
La forma d'aigua - Dan Laustsen
Tres tanques a l'exterior Ebbing, Missouri - Ben Davis

Millor Edició

Baby Driver - Jonathan Amos, Paul Machliss - GUANYADOR
Blade Runner 2049 - Joe Walker
Dunkerque - Llegeix Smith
La Forma D'Aigua - Sidney Wolinsky
Tres tanques a l'exterior Ebbing, Missouri - Jon Gregory

Millor Producció i Disseny

La bella i la bèstia - Sarah Greenwood, Katie Spencer
Blade Runner 2049 - Dennis Gassner, Alessandra Querzola
hora més fosca - Sarah Greenwood, Katie Spencer
Dunkerque - Nathan Crowley, Gary Fettis
La Forma D'Aigua - Paul Austerberry, Jeff Melvin, Shane Vieau - GUANYADOR

Millor disseny de vestuari

La bella i la bèstia - Jacqueline Durran
hora més fosca - Jacqueline Durran
I, Tonya - Jennifer Johnson
fantasma de rosca - Mark Bridges - GUANYADOR
La Forma D'Aigua - Luis Sequeira

Millor maquillatge i cabell

Blade Runner 2049 - Donald Mowat, Kerry Advertir
hora més fosca - David Malinowski, Ivana Primorac, Lucy Sibbick, Kazuhiro Tsuji -
GUANYADOR
I, Tonya - Deborah La Mia Denaver, Adruitha Llegeix
Victòria i Abdul - Daniel Phillips
Wonder - Naomi Bakstad, Robert A Pandini , Arjen Tuiten

Millor so

Nadó Driver - Tim Cavagin, Mary H. Ellis, Julian Slater
Blade Runner 2049 - Ron Bartlett, Doug Hemphill, Mark Mangini, Mac Ruth
Dunkerque - Richard King, Gregg Landaker, Gary A. Rizzo, Mark Weingarten - GUANYADOR
La Forma D'Aigua - christian Cooke, Glen Gauthier, Nathan Robitaille, Brad Zoern
Star Wars: The Last Jedi - Ren Klyce, David Parker, Michael Semanick, Stuart Wilson, Matthew Wood

Millors efectes visuals especials

Blade Runner 2049 - GUANYADOR
Dunkerque
La Forma D'Aigua
Star Wars: The Last Jedi
Guerra pel Planeta dels Simis

Curt d'animació britànica

Tenen cor
Mamoon
pols oposats - GUANYADOR

Curtmetratge britànic

Aamir
vaquer de Dave - guanyador
un ofegament home
de treball
Wren Nens